На собствената си вълна!

В ВРЕМЕТО, КОГАТО ПЪРВИ ВРЕМЕ МЕТЕ С МАКСИМ СОКОЛОВ, БЪДЕ АБСОЛЮТНИЯТ ПОБЕДИТЕЛ НА КОНКУРЕНЦИЯТА НА ПЛУШИТЕ НА ПЛУШИТЕ ПО ПЕСИ 2009 (1-во МЯСТО), 2009 г. И УНИВЕРСИТЕТЪТ НА СУСПЕНСИЯ НА СУСПЕНСИЯТА (2009). Още от последната публикация в спортната биография на Максим се случи много.

ПРЕС ПОРТРИТ

Макс Соколов, руснак, е роден в Москва на 8 август 1997 г.

Той живее с родителите си в Дубай от края на 1997 г.
Учи в английския колеж Дубай, в 8 клас.

Хобита: уейкборд, сноуборд, скейтборд, тенис, футбол, плуване, батут.

Музикални зависимости: хард рок.
Любим филм: The Simpsons.
Любима игра: Guitar Hero на PS 3.

След като спечели конкурса за флоубординг в Пепси през 2009 г., за който тогава нашият 12-годишен сънародник беше награден с главната награда - пътуване до Южна Африка, за да участва в състезания в Wave House Durban, Макс стана популярна личност в известния воден парк в Емирство Wild Wadi Dubai. След такава ярка победа младият спортист се сдоби с първите си спонсори: O'Neill, компания за спортни дрехи и аксесоари, и воден парк Wild Wadi Dubai.

Науката печели

През април 2010 г. Макс участва в големи състезания в Дърбан, където получава награда за най-висок скок Big Air от компанията Red Bull. Уникалността на Wave House Durban е, че там има две вълни: дясна и лява. Затова спортистите от тази страна са истински универсални. Преживяването на ски на Макс в Дърбан се оказа безценно - това са нови запознанства с най-добрите плувки в света и много нови впечатления.

През лятото на тази година Максим Соколов участва в US Flow Tour 2010, където се състезава сред юноши. Той беше участник в 4 етапа на състезания, проведени в различни градове на Съединените щати. Макс се представи много успешно, заемайки първите две места, както и второто и третото. Освен това Максим Соколов участва в състезания за възрастни на Flowbarel (лява вълна) в Wave House San Diego. След това той е поканен да участва в шоу програма, която се провежда в Експоцентъра в Торонто. Там Макс демонстрира уменията си заедно с най-добрите американски спортисти, а също така се научи как да прави нови трикове, сред които един от най-трудните е задното обръщане с пируета.

Начало в Дубай!

Опитът, натрупан в САЩ от участия на най-големите състезания, помогна на Макс да спечели конкурса за флоубординг Pepsi през 2010 г. в Wild Wadi Dubai, който се проведе в началото на октомври 2010 г. Тези състезания разкриха не само шампиона от ОАЕ, но и се класираха за участието на отбора на Обединените арабски емирства в IFC - International Flow Championships 2010 в Сингапур. Затова тазгодишното първенство в Дивия Вади Дубай се проведе по по-сложна схема и въз основа на неговите резултати беше съставен национален отбор от 4 души, в който беше включен и Максим. Наистина тази година Макс Соколов спечели шампионата в Wild Wadi Dubai, освен това безусловно, във всички категории: Stand up и Bodyboard. Но ако на „стоящата“ дъска той беше явен фаворит, тогава в „лежащата“ дъска имаше висока конкуренция. Максим обаче не спести преди трудности и просто реши да изпробва силата си и в тази категория, но се оказа, че той спечели.

Отдясно наляво

Резултатите от изминалата година могат да се нарекат повече от впечатляващи. Максим участва в Световната купа, която се проведе от 28 до 31 октомври 2010 г. в Wave House Singapore, като част от националния отбор на ОАЕ, Дубай. За първи път създаденият отбор не пропусна страната, която представлява, и заобиколи отбора на Чили в крайния протокол, който имаше богат опит в подобни състезания. Разбира се, новодошлите едва ли ще успеят да спечелят Световната купа веднага, но те направиха отбора на ОАЕ един от петимата лидери. Според резултатите от Световното първенство по флорадинг в Сингапур, американците спечелиха, Южноафриканците заеха второто място, Отборът с уайлд кард, съставен от трима американци и холандци, зае третото място, отборът на Сингапур се оказа четвърти, а отборът на ОАЕ дойде на пето място, оставяйки шестия спортисти от Чили мястото.

Предвид спецификата на състезанието и факта, че всички отбори, участващи в Световната купа, тренират на лявата вълна, а отборът от ОАЕ е отдясно, никой не очакваше такива резултати. Със сигурност мнозина смятат, че момчетата от Емирствата са получили последно място. Участниците в националния отбор на Емират бяха невероятно трудни - само за няколко тренировъчни дни беше необходимо да се промени стила на ските в обратния. Но поради факта, че в екипа бяха включени двама служители на воден парк Wild Wadi от Южна Африка и Максим Соколов, който тренираше на лявата вълна в САЩ, Emirates успяха да изпреварят силен отбор от Чили. Остава да поздравим Максим Соколов за тези победи и да му пожелаем нови вълни, нови постижения и нови страни!