Играчите на хокейните отбори на ОАЕ се срещат с отбора победител в Купата на Гагарин

Играчи на руския хокеен отбор "Полярни мечки" от ОАЕ се срещнаха с играчите на отбора на СКА, който стана победител в "Купата на Гагарин".

Играчите на отбора полярни мечки, единственият руски хокеен отбор в ОАЕ, който стана носител на Купата на Обединените арабски емирства през 2016 - 2017 г., се срещнаха с играчите на СКА - отбора победител в Купата на Гагарин на Континенталната хокейна лига (КХЛ).

Срещата се проведе по време на посещението на ръководството на Полярните мечки в Санкт Петербург, в нея участваха водещи играчи на СКА - Павел Дацюк, един от най-титулуваните хокеисти, носител на купата Гагарин, двукратен носител на купата на Стенли, бронзов олимпийски медалист, световен шампион и Йегор Яковлев, играч на руския национален отбор по хокей, световен шампион, носител на купата Гагарин в СКА Санкт Петербург.

Играчите на SKA поздравиха отбора на Polar Bears и им пожелаха късмет през новия сезон на първенството на Обединените арабски емирства 2017 - 2018.

В същия ден ръководството на екипа на полярните мечки посети благотворителния мач „От сърце” в Санкт Петербург, в който участваха звездите на съветския и руския хокей - Павел Дацюк, Александър Радулов, Евгени Малкин, Евгени Кузнецов, Иля Ковалчук ​​и други.

Припомнете си, че кампанията „От сърце” се провежда ежегодно в продължение на седем години в различни градове на Русия, а тази година Санкт Петербург стана домакин на срещата за втори път. Приятелите на СКА и отбора на Ковалчук ​​се бориха в благотворителен мач. Ръководството на СКА беше представено от президента на СКА Генадий Тимченко, вицепрезидентът Роман Ротенберг, отбеляза покер, изпълнителен директор Андрей Точицки и спортен директор на Академията на СКА Иля Горбушин.

Като част от акцията бяха събрани 10 милиона рубли, които ще бъдат използвани за подкрепа на спортисти и деца с увреждания. Организатори на събитието са хокейният клуб SKA и ANO „От сърце“, с подкрепата на правителството на Руската федерация.

Гледайте видеоклипа: На тренировка с вратарите на ЛЕВСКИ и Доменико Ботичела (Може 2024).