Бойци на сабя от Узбекистан спечелиха сребро в Дубай

Представители на националния отбор на Узбекистан за първи път спечелиха медала на континенталния шампионат по фехтовка по сабя.

Снимка: Узбекистан федерация фехтовка

Сабраните фехтовачи на националния отбор на Узбекистан спечелиха сребърния медал в отборни изпълнения на азиатското първенство сред кадети и юноши, проведено от 24 февруари до 5 март в Дубай (ОАЕ), съобщи федерацията по фехтовка пред Gazeta.uz.

Благодарение на успешните изпълнения в лични състезания, националният отбор - Шерцод Мамутов, Пазилбек Генжебаев, Жалолидин Душамбоев и Бобиржон Расулов ​​започнаха своето представяне на четвъртфинала. На този етап от турнира узбеците побеждават представителите на Йордания с резултат 45:23.

На полуфинала Узбекистан победи Кувейт в напрегната конфронтация - 45:44. На финала узбеките загубиха от съперници от Южна Корея с резултат 45:26.

Както беше отбелязано във федерацията, това е първият медал от континенталния шампионат по фехтовка в сабята в историята на Узбекистан.

Гледайте видеоклипа: Imron - Yomon qiz. Имрон - Ёмон киз music version (Може 2024).