Чарлз Леклерк преминава във Формула 1

Чарлз Леклерк перфектно се представи във Формула 2, последната стъпка от FIA към Формула 1, по време на първия етап от първенството.

Настоящият шампион и партньор на GP3 Ричард Милет изпълни националния химн на Монако в първите си две състезания по веригата Сахир в Бахрейн.

На 15 април Чарлз в екипа на Према Ресинг се бори срещу Артем Маркелов и Норман НАТО, опитни състезатели в тази дисциплина. Блудството и умението на блудния дете му позволиха да заеме третото място на подиума, но горещият старт само го вбеси.

В неделя, 16 април, новобранецът отказа да се примири с нищо по-малко от победата. По време на състезанието Чарлз направи смяна на гуми само 9 обиколки преди финала. Този нахален ход го накара да се втурне напред. Той продължи да изпреварва водещите състезатели, като направи пробив две обиколки преди края на състезанието.

Около по-късно Леклерк настигна Роуланд и Джиотто, което му позволи да поиска първия триумф във Формула 2 с разлика от 1,569 секунди. Благоразумният стратег извърши подвиг, достоен за най-големите състезатели във Формула 1.

„Честно казано, до последните четири обиколки не мислех, че можем да настигнем, но Люк и Оливър се бориха взаимно за известно време и успяхме да спечелим. Искам да благодаря на моя инженер за страхотна кола и на моя екип за блестяща стратегия! “, Коментира 19-годишният състезател.

Сега той води предварителното цялостно класиране на F2 Championship с общо 36 точки.

„Толкова съм изумен от това изпълнение, че все още съм в шок. Чарлз показа огромна смелост и отлични умения. Неговото постижение несъмнено ще остане в паметта на всички като подвиг на това първенство. Чарлз доказва, че е достоен за F1 и има всички шансове да се превърне в голям състезател “, казва Ричард Милет.

Спечелил тази надпревара, Чарлз за пореден път демонстрира, че притежава всички качества на водача на Формула 1: дисциплина, решителност и енергия. Вторият етап ще се проведе на магистралата Барселона-Калатуня в Барселона, Испания, от 12 до 14 май.