Екип от ОАЕ спря една крачка от спечелването на клубното световно първенство

Реал Мадрид стана клубен световен шампион по футбол, побеждавайки отбора от Обединените арабски емирства.

Реал Мадрид победи отбора на емирствения клуб Ал-Айн (4: 1) на финалите на клубното световно първенство.

Резултатът бе открит от хърватския халф на "Реал" Лука Модрич в 14-ата минута на мача. Преди почивката испанският клуб не можа да увеличи преднината в резултата. Но още през второто полувреме, кремаво три пъти удари портите на клуба на емирството. Испанецът Маркос Льориенте (60-ата минута) и защитникът Серхио Рамос (78-ата минута) вкараха. Ал Айн вкара още един гол в собствения си гол. Единствената топка за Мадрид бе отбелязана от японския легионер на емирския клуб Цукас Сиотани.

Мадридският клуб предизвика своята четвърта победа в турнира. В същото време кремообразният печели трофея за трети път подред. Така "Реал" победи каталунската "Барселона" в броя победи на клубното Световно първенство. Общо Реал Мадрид участва в турнира пет пъти.

Победителите в клубни турнири на всяка от шестте конфедерации говорят в KChM. Освен Реал и Ал Айн, в текущия жребий взеха участие Аржентинската река, Мексиканската Гвадалахара, японската Кашима Анлерс, Есперанс от Тунис и Нова Зеландия Тим Уелингтън. Реал Мадрид започна турнирната пътека от полуфиналите, където победи Кашима Антлерс с 3: 1.