Младият руснак печели злато на турнира в ОАЕ по джиу-джицу

Руският спортист Ян Хохолов спечели златен медал на турнира по джу-джицу в Абу Даби.

Дубай, ОАЕ. Руският юношески спортист Ян Хохолов спечели златен медал на Световното първенство по джиу-джицу в Абу Даби. Съобщава се, че руснакът се е борил в тежка категория до 45 кг и в последния двубой побеждава спортиста от Казахстан Бекжан Джаманбай.

Общо на турнира сред юноши Ян Хохолов спечели пет победи в пет двубоя: в две победата се присъжда на точки, а в три - за ефективно провеждане на болезнено или задушаване или контрол от страна на участника, което доведе до предаването на противника.

Общо руският отбор спечели 18 златни, 14 сребърни и 19 бронзови медала във всички възрастови и тегловни категории на Световното първенство за юноши. Шампионатът по джиуцу продължава. На 23 и 24 април възрастни спортисти се състезават в Арена Мубадала.

Гледайте видеоклипа: Tesla Master Of Lightning (Може 2024).